Váš nákup
0

Online kurz Gravidjógy a Jógy po porodu pro lektory jógy a pomáhající profese

ON-LINE KURZY Gravidjóga a jóga po porodu

24. – 25.4. | 8. - 9. 5. 2021V CELOSTNÍM PROGRAMU tohoto KURZU se naučíte, jak cvičit v těhotenství a po porodu i v období šestinedělí a jak vést správně lekce pro těhotné ženy.

 • Podrobně probereme nejen samotné těhotenství a přípravu na porod, ale budeme se věnovat i době poporodní a práci s čerstvými maminkami.
 • Seznámíme se s tělesnými změnami v těhotenství a řekneme si, jak jimi projít bez obtíží.
 • Procvičíme nejvíce zatěžované partie: dýchací systém, oběhový systém, záda, břicho, hrudník, končetiny.
 • Přiblížíme si témata jako: spinning babies, šátkování, aromaterapie, těhotenské masáže, relaxace, diastáza nebo kdy a zda je vhodná práce s pánevním dnem.
 • jógová anatomie a fyziologie (budeme se zabývat tématy dýchací a oběhový systém, páteř, diastáza, práce s pánevním dnem) - teorie i praxe,
 • cvičení pozic pro období v těhotenství, specifikace cvičení v jednotlivých trimestrech, indikace a kontraindikace pozic,
 • příprava na porod,
 • rovnovážná cvičení,
 • dechové techniky,
 • efektivní relaxace,
 • cvičení v a po šestinedělí a jak pokračovat + indikace a kontraindikace pozic.

PRAKTICKÁ CVIČENÍ A OSVOJOVÁNÍ SI TECHNIK, diskuze a reflexe dotazů. Absolventi workshopů obdrží 6 měsíční přístup k cvičebním videím pro svou praxi. Přestože nebudou workshopy zaměřené již na teorii, budete se moci dozvědět další zajímavosti k daným tématům v průběhu cvičení, které můžete využít jak v běžném denním životě, tak pro svou praxi a práci s klienty.

Workshop bude rozdělen do dvou dnů a čeká na Vás šest tematických okruhů. Budeme se hodně pohybovat, pozorovat a zkoumat.

TĚHOTENSTVÍ A POROD

Jóga nabízí nástroje, jak být v klidu a harmonii po všech stránkách, tedy psychicky, fyzicky i duchovně. Pocity žen blížících se ke dni, který by měl být jedním z nejkrásnějších dní v jejich životě, den narození dítěte a zrození sebe do nové role matky, je provázeno obavami: „Zvládnu porod, dokáži se postarat o miminko?" Tyto pocity a otázky jsou přirozené. S jógovými technikami relaxace, dechu a pozornosti k sobě samé a k miminku, lze získat důvěru v moudrost těla, v celý proces těhotenství, porodu i mateřství.
Jaké jógové nástroje využít?

RELAXACE | AFIRMACE pro TĚHOTENSTVÍ a POROD

ASÁNY, afirmace v ásanách, popis jednotlivých pozic, jejich provedení, čeho se vyvarovat, jak dýchat
JAK ŘEŠIT SPECIFICKÉ SITUACE V TĚHOTENSTVÍ (např. bolest hlavy – dechová masáž hlavy, otočení miminka – vhodné ásany, uvolnění pánve šátkem Rebozo apod.

ŠESTINEDĚLÍ A OBDOBÍ PO PORODU

Lidské tělo nemá stereotypní chování, které lze obecně použít pro všechny. Tělo reaguje rozdílně v rámci mnoha faktorů: genetika, pohlaví, rozdílnost tkání, strukturální faktory, individuální způsob držení těla, pohybových vzorů, velikost svalové síly, psychických faktorů a životního stylu (úrovně aktivity, sedavý způsob chování, strava, spánek, vitalita). Proto bude naší snahou bude rozvíjet empatii k lidskému tělu a uvědomění proč daný pohyb děláme a co tím chceme dosáhnout. Prozkoumáme, co nás spojuje - co odděluje, jak si rozumíme (nejen) s jógovými pozicemi. Jak je můžeme využít v lekcích jógy po porodu, práci s klienty a v běžném denním životě. S jemností a hravostí budeme pozorovat naše rozsahy, hranice, uvolnění a individualitu každého z nás. Ukážeme si, že stejná pozice má pro každého jiný význam... Společně tak zakusíme živý, dynamický, holistický přístup k lidskému organismu a pohybu. Budeme rozvíjet a probouzet vnitřní sílu cestou k integritě.

V blocích se propojují přístupy inspirované prací Liz Koch, Katy Bowman, Diane Lee, Lely C. Carney, Jill Miller, fyzioterapií, DNS, spirální dynamikou, Feldenkraisovou metodou, Continum Movement a jógovou terapií, jsou ovlivněné i studiem učitelského výcviku Jóga jako vědomá cesta.

 1. PÁNEVNÍ DNO, aneb ženské zdraví
 2. DIASTÁZA | mýty, omyly a pravdy
 3. HSSP a bederní svaly | síla středu

KDE

 • on-line přes platformu ZOOM

CENA

 • 1. a 2. část
 • EARLY BIRD 5190 Kč při platbě kurzu do 1.3., poté cena 5890,-.*

Více informací o rezervaci a platbě na tel. 737 811 447 nebo 775 979 138 email: info@gravidjoga.cz nebo info@diwali-yoga.cz

Rezervace je platná po uhrazení celé ceny kurzovného nevratnou platbou, místo lze převést na jiného účastníka.

Pro zachování kvality výuky a individuální přístup, je kapacita kurzu omezena na 14 účastníků

V ceně:

 • nahrávky lekcí – přístupy k cvičebním videím po dobu 6 měsíců,
 • zvuková nahrávka,
 • emailová či telefonická konzultace od obou lektorek,
 • certifikát o absolvování kurzu**

**Certifikát je obdržen po absolvování 1. i 2. části kurzu a splnění přípravy a eseje
** Absolventky prezenčních kurzů obdrží certifikát o rozšíření znalostí

Lektorky kurzu1

Petra Bzirská

Certifikovaná lektorka jógy I. stupně (FTVS Praha, ČESKÝ SVAZ JÓGY, o.s.), certifikovaná lektorka Vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství, specializace Gravidjóga, lektorka péče a výchovy dětí do 3 let (garance Unie porodních asistentek). Certifikovaná dula Dula Academmy. Certifikovaná v oboru masér. Lektorka Předporodní přípravy s Gravidjogou. Lektorka neustále rozvíjí své dovednosti ve službě těhotným ženám ve vzdělávacích seminářích.

gravidjoga.cz

Nela Anna Perglová

Magistra ošetřovatelství se specializací na klinické obory a psychologii, certifikovaná lektorka jógy II. stupně a certifikovaná lektorka SM systému, studuje jógovou terapii, pravidelně navštěvuje kurzy a workshopy zaměřené na funkční pohybový aparát a přístupy založené na sebezkoumání pohybových vzorců u sportovců i v běžném denním životě.

diwali-yoga.cz

Kontakty

Petra Bzirská
Hořejší 108, 252 26 Kosoř
737 811 447

Máte dotaz? Napište mi …

… poprosím o Váš email …
… a text Vaší zprávy sem.
 
Moje cesta k józe

© Copyright 2017 Gravidjoga. All rights reserved. Design by Grafiro.